Chyběla nám disciplína, říká trenér Daniel Tvrzník

Zveřejněno 12.11.2009 | Michaela Luňáčková
Napodruhé sehrávané derby, plný zimní stadion fanoušků obou týmů, vypjaté emoce a šťastný konec pro hostující celek Litoměřic - takto by se dal charakterizovat zápas 9. kola 2. hokejové ligy ve skupině Západ. Jak ho hodnotí trenér vítězného celku se můžete dočíst v článku.
Co říct k dnešnímu zápasu? Bylo to derby až do konce.

Určitě. My jsme takový zápas čekali. Už před zápasem jsme kluky upozorňovali, že jsme sice hokejovější, ale že když Roudnice hraje o záchranu, že do toho ti kluci půjdou na plno. To se potvrdilo. Já si myslím, že jsme se bohužel přizpůsobili tomu ne-hokeji, který Roudnice hraje. Rozhodčí kvalitě hry taky moc nepomohl. Jsem rád, že jsme to zvládli, i když se štěstím. Body se počítají a to je důležité.

Věřil tým těch pár minutek do konce, že ještě utkání zvrátí?

Mančaft si musí věřit vždycky, jinak bychom ten hokej hrát nemohli. Určitě jsme věřili, že tady neprohrajeme. Že nám to tam spadlo pár vteřin před koncem, je i o štěstí. Každopádně jsme z naší strany neodehráli úplně dobrý zápas. Já jsem na to kluky před zápasem upozorňoval, že Roudnice bude dohrávat souboje, že bude bruslit, že to bude takový trochu "hurá hokej", což se potvrdilo. Bohužel jsme nebyli tak disciplinovaní, jak jsme chtěli být, udělali jsme několik zbytečných faulů a jak už jsem říkal, rozhodčí tomu taky moc nepomohl. Myslím si, že udělal několik chyb na obě strany. Ale co se počítá, to jsou body a ty máme my. Pro ty jsme si přijeli a taky si je vezeme domů.

Neovlivnilo způsob hry našeho týmu vyloučení Milana Budi?

Samozřejmě že ovlivnilo. My máme docela velkou marodku, někteří kluci dneska hráli s horečkou a bylo nás akorát 16 do zápasu. Říkal jsem klukům, že se nesmíme nechat vylučovat, hlavně žádné vysoké tresty. Bohužel se nám to nepovedlo. Disciplína nám chyběla. Ale když třetí třetinu rozhodčí hru trochu pustil, nebylo to tak rozkouskované, tak jsme byli lepší. Dali jsme gól na 1:2, ale po naší velké chybě, asi jediné za tu třetinu, Roudnice vzápětí vyrovnala. Myslím, že nakonec jsme to zaslouženě rozhodli v náš prospěch.