Do Kalich Areny tentokrát zajíždí Třebíč

Zveřejněno 13.12.2011 | Jakub Šperk
Po dvou prohrách s týmy v dolní části tabulky Stadion čeká zápas další, tentokrát s Třebíčí. Ta se nachází tři body za Litoměřicemi a tak půjde o dost. Bodové rozdíly jsou od osmého do třináctého místa minimální a Stadion by měl tyto týmy na domácím ledě porážet. Zápas začíná 14.12. v 18:00.
Třebíč je na vzestupu. Za posledních 5 utkání s velmi silnými soupeři nasbírala 8 bodů, z toho jich je 6 z posledních dvou. V předposledním zápase zajela Třebíč do Jihlavy a velké překvapení bylo na světě. Burian, Dolníček a Havlíček ukázali, že jsou tahouny týmu, když se podíleli na 4 brankách v Jihlavě. Po velice vyrovnaném utkání padli domácí 2:5. Na domácím ledě poté Slavia ovládla utkání s Kadaní 3:0 a v dalším zápase se Stadionem tak může začít novou vítěznou sérii.

Litoměřice naopak poslední dvě utkání prohrály. Po vyrovnaném utkání v Kadani, kde padly 1:3, přišel zápas s Šumperkem. Stadion tahal za kratší konec provazu již od úvodu zápasu. První gól zaznamenal Lenc, který snížil ve 25. mintuě, vyrovnání poté zařídil ve 46. minutě Horčička. Ovšem hned v 51. minutě se trefil Meluzín a vítěztví 4:2 Šumperku dokončil tři minuty před koncem Brunec. Litoměřice tak v obou zápasech prohrály a nutně potřebují v následujícím domácím zápase bodovat.

Jak již bylo zmíněno, hlavními tahouny Třebíče je trio Dolníček - Havlíček - Burian. S 23 body na kontě je první David Dolníček a je zároveň nejlepším střelcem týmu (12+11). Pět bodů na něj ztrácí shodně Ondřej Havlíček (11+7) s Vilémem Burianem (9+9).

Na straně Stadionu vládne Honza Kloz, který má 8 branek a 11 asistencí. Za zmínku rozhodně stojí i Radan Lenc, který v obou posledních zápasech skóroval a celkem má za 7 utkání bilanci 4+2.

Stejně jako v Kadani tak i v Šumperku ztratil Stadion nárok na body v závěrečné třetině. Zda na tom svěřenci Setíkovského s Tvrzníkem zapracovali uvidíme 14.12. ve středu.