Do Litoměřic přijíždí Ústečtí Lvi

Zveřejněno 20.11.2011 | Jakub Šperk
Každý si asi pamatuje, jaký zázrak se v Kalich Areně před rokem stal. Litoměřice dokázaly vyrovnat v poslední vteřině základní hrací části a nakonec zvítězily v prodloužení. Zda budou vítězným celkem kališníci i tentokrát se dozvíme 21.11. od 18:00.
Ústí nadále válí. Za posledních 11 zápasů bralo vždy plný počet bodů, kromě zápasu s Chomutovem, kde vyhrálo až po samostatných nájezdech. Děsivé není jen skóre z posledních čtyř zápasů (19:3), ale i jeho celkový počet vstřelených branek, který už se vyšplhal na číslo 113.

Litoměřice mají naopak 3 prohry v řadě, ale ta poslední nebyla vůbec zklamáním. Stadion zajel na led silného Chomutova, kde padl až po prodloužení a získal tak velmi cenný bod. V brance Litoměřic se poprvé v této sezóně ukázal navrátilec Martin Volke, který inkasoval celkem třikrát. Vytvořil si také velmi zajímavou statistiku, když za jeden zápas dostal 14 trestných minut.

V bodování Ústí samozřejmě válí také. Nejvíce bodů nasbíral veterán Jan Alinč, který si za 24 zápasů připsal 8 branek a 20 asistencí. Nejlepším střelcem je Jaroslav Roubík, ten má na kontě 10 branek a k tomu ještě 14 asistencí. Na straně Stadionu je v čele Jaroslav Hašek se 7 góly a 8 asistencemi. Za ním jsou další známá jména, se 13 body Jan Kloz a s 12 Ladislav Slížek.

Trenéři mohli být v Chomutově až na začátek třetí třetiny se hrou svého celku spokojeni. Nejvíc je asi zamrzelo špatné střídání, kdy dostali trest za příliš mnoho hráčů na ledě a i díky tomu v prodloužení prohráli. Jak se bude Litoměřicím dařit proti rivalovi z Ústí zjistíme v pondělí od 18:00.