Litoměřičtí se pokusí odvrátit konec sezóny

Zveřejněno 16.03.2010 | Michal Sabó
Ve čtvrtém čtvrtfinále mezi Litoměřicemi a Klatovy půjde skutečně o hodně. V případě, že by zvítězili hráči Stadionu, dovedou sérii do rozhodujícího pátého zápasu na jejich ledě, pokud však zvítězí Řezníci, postoupí do semifinále. Následující utkání tedy rozhodne o osudu celé série. Čtvrté čtvrtfinále je na programu v úterý 16.3. od 18:00 na klatovském zimním stadionu i v podrobném on-line přenosu.

Litoměřičtí v minulém utkání výborně začali, první třetina byla jasně v jejich režii, ale ve druhé části přišlo zaváhání, kterého využili k obratu Řezníci. Domácí se jim ale dokázali vzepřít a po obrovském tlaku se dočkali vyrovnání. V maratonu samostatných nájezdů nakonec rozhodl smolný moment, kdy brankáři Volkemu propadl kotouč mezi betony pár centimetrů za brankovou čáru, a tak byla rázem celá stíhací jízda za vyrovnáním zbytečná. Do čtvrtého čtvrtfinále půjdou Litoměřičtí pod hrozbou vyřazení, ale právě v minulém utkání dokázali, že se i za nepříznivého stavu dokážou vzepřít k vynikajícím výkonům. Rozhodující budou opět nástupy do druhé a třetí třetiny, kdy Klatovští často skórovali.

Západočeši jsou už jen krůček od úspěchu v podobě postupu do semifinále. Půjde však o velice těžký poslední krok. V případě výhry by je to velice povzbudilo do dalšího kola, pokud by však prohráli, dali by psychickou výhodu Stadionu, který by měl výhodu domácího prostředí v rozhodujícím pátém duelu. Hlavními oporami budou opět střelci Hobl s Pavlisem i brankář Halmoši, ale hlavně klatovští diváci, který budou hnát své hráče kupředu.

Čtvrté čtvrtfinále tedy bude nejen souboj brankářů Volkeho a Halmošiho jako dosud, ani střelců Hobla s Pavlisem na jedné a Slížka s Horčičkou na druhé straně. Půjde o velkou psychickou výhodu do dalších bojů a o vůli odvrátit brzký konec sezóny v případě Stadionu. Rozhodující utkání sledujte v úterý 16.3. od 18:00 na klatovském zimním stadionu i v podrobném on-line přenosu.