Měli jsme hrát chytřeji, říká kapitán Ladislav Slížek

Zveřejněno 23.09.2009 | Jan Luňáček
Litoměřický Stadion se dnes pokoušel získat ve svém třetím zápase tři body do tabulky 2.ligy. Aby se vyplnilo přání vedení oddílu i fanoušků pohybovat se v horní polovině tabulky, byl zisk tří bodů určitou povinností. Nakonec ze zápasu vytěžil body dva. Zápas hodnotí nový kapitán týmu - Ladislav Slížek.
Kapitáne, můžeš zhodnotit dnešní zápas z pohledu hráče na ledě?

V první třetině jsme hráli docela dobře, neinkasovali jsme a dali jsme i vedoucí branku. Hned na začátku druhé třetiny jsme dali trochu šťastný gól a vedli jsme 2:0. Pak jsme dovolili soupeři skórovat a dostali jsme ho do hry. To byla škoda, protože kdybychom to trochu déle udrželi, tak bychom určitě vyhráli za tři body. Moc jsme se pouštěli dopředu a po ztrátě kotouče chodil soupeř rychle do protiútoku. Ale buďme rádi, že jsme vyhráli alespoň za dva body.

Druhá třetina, kterou jste prohráli 1:2, vypadala z pohledu diváka paradoxně jako vaše nejlepší.

To je možné. Hráli jsme hodně dopředu, a to se divákům líbí. Měli jsme ale hrát spíš chytřeji. Za stavu 2:0 jsme si měli výsledku více vážit. Měli jsme nechat hrát soupeře a pokoušet se dostávat do brejků. Nějaké šance jsme ještě měli, ale i jsme dvakrát inkasovali.

Zápas se hrál poměrně slušně. Litoměřický tým měl pouze čtyři vyloučené hráče. Vzali jste si ponaučení z přípravných zápasů?

Myslím si, že na to tým myslí, že se nedá hrát s fauly. Na druhou stranu to byla i zásluha rozhodčího, že nechal hru plynout. Rozhodčí byl určitě benevolentnější než v prvním mistráku, kdy se pískalo úplně všechno. Takhle malý počet vyloučených je určitě dobrý.

Ze sobotního zápasu v Jablonci se už přivezou tři body?

Já nevím, nehrál jsem tam možná dvacet let. Kluci říkali, že je tam menší hřiště, takže to bude asi více o kontaktu. Ale to by nám nemělo nijak vadit. Určitě na nás domácí na začátku zápasu vlítnout. Když to přežijeme, tak bude i zápas vyrovnanější.

Teď trochu odbočíme od dnešního zápasu. Přišel jsi do Litoměřic před sezónou. Jak jsi zapadl do kolektivu a jak se ti v Litoměřicích líbí?

To byste se měli zeptat někoho jiného, jak jsem zapadl, třeba tady Milana (pozn. redakce: právě nás míjel Milan Buďa), ale já si myslím, že to bylo bez problémů. Nejsem konfliktní typ a jsem snad i bezproblémový hráč. Kluci jsou v týmu parádní, parta vypadá dobře a já doufám, že mi to s nimi bude šlapat a že začneme vyhrávat.

Věříš tomu, že bude tvůj tým, kterému jsi kapitánem, hrát do pátého místa tabulky?

Já si myslím, že se síla mančaftu ukázala už v přípravě, kde jsme z osmi zápasů prohráli jen dvakrát. Ale příprava je trochu o něčem jiným. Na začátku ligy jsme smolně doma prohráli se Sokolovem, teď prohra na nájezdy v Lípě a dnes jen dva body s Kláštercem. Týmy v tabulce jsou hrozně vyrovnané. Já nevidím žádného favorita. Myslím si, že do pátého místa to ale reálné je.