Nabitý program pokračuje. Pod Radobýl míří Třebíč

Zveřejněno 17.12.2023 | David Panuška
Po reprezentační přestávce, která se Stadionu týkala jen z poloviny, se vrací kompletní kolo Chance ligy. Před Štědrým dnem čekají kališníky dva domácí zápasy, tím prvním bude souboj s Třebíčí, nad kterou svěřenci trenérů Miroslava Přerosta a Františka Ptáčka letos ještě nevyhráli.

Třebíč – Poruba 2:3sn.

Třebíč je jedním z týmů, se kterým letos Litoměřice ještě ani jednou nevyhrály. Hlavní roli hrál v těchto zápasech zkušený útočník Martin Dočekal, který dal pět branek a přidal jednu asistenci. Zápasy skončily výhrou moravského celku v poměru 5:3 a 3:2.

Zajímavostí duelu je, že oba celky naposledy naskočily proti ostravské Porubě. Třebíč to stihla před reprezentační přestávkou a doma ubojovala bod, Litoměřice proti lídrovi nastoupily v sobotu a také prohrály o gól. Bod z toho ovšem nebyl.

SK Horácká Slavia Třebíč předvádí i letos velmi dobrý hokej a aktuálně je na třetím místě se ztrátou šesti bodů na druhý Vsetín, na pátý Stadion má pak náskok čtyř bodů. Moravané mají jednu z nejlepších obran a zároveň dávají na zápas téměř tři branky.

HC Stadion Litoměřice prožívají druhou nejhorší formu v letošním ročníku, poprvé od startu sezony prohrály čtyřikrát v řadě a proti Třebíči budou kalisníšici odvracet pátou prohru. Bez pár dní to navíc bude měsíc od poslední domácí výhry.

Jasným lídrem bodování Třebíče je dvojnásobný extraligový šampion Martin Dočekal (19+19), který má na svém kontě již 38 bodů. Druhý nejproduktivnější hráč Slavie má přesně o polovinu bodů méně. Dočekal si letos zahrál i v extralize a vede bodování i celé soutěže.

Poslední vzájemný duel rozsekla pozdní trefa

Naposledy se oba celky potkaly na konci října v moravském městě. Ve 4. minutě se prosadil domácí Bittner, ale po půlhodině srovnal obránce Krutil. Dočekal osm minut před koncem sice poslal Třebíč do vedení, ale Matěj Toman stihl vyrovnat a vypadalo to, že se půjde do prodloužení. 65 sekund před koncem ale o třech bodech rozhodl Jakub Malý.

17. kolo, 28. října 2023
SK Horácká Slavia Třebíč - HC Stadion Litoměřice 3:2 (
1:0, 0:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 4. Bittner (Štebih, Bořuta), 53. Dočekal (Psota), 59. Malý (Ferda) – 33. Krutil (Jícha, Korkiakoski), 57. Toman (Sihvonen, Husák). Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. Střely na branku: 43:34 (15:10, 14:9, 14:15). Zblokované střely: 11:15. Vhazování: 39:37. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Pondělní utkání startuje v Kalich Areně v 17:30. Vstupenky můžete zakoupit online a k zimnímu stadionu se můžete dopravit autobusem. Živý přenos odvysílá Hokejka TV a textový komentář bude k dispozici na webu Onlajny.com.