Po Frýdku ještě Přerov, Stadion zakončí trip bitvou se Zubry

Zveřejněno 18.10.2022 | Kateřina Kubatková
Po nájezdové bitvě s Třebíčí zamířil Stadion na dvoudenní trip na Moravu, kde se nejprve utkal s Frýdkem-Místkem, který porazil 5:2. Teď čeká kališníky ještě bitva se Zubry, s nimiž se Litoměřičtí letos potkají už podruhé a budou jim chtít oplatit první domácí porážku sezony 2022/23. Podaří se svěřencům trenéra Přerosta získat další tři body?

Frýdek-Místek - Litoměřice 2:5

Kališníci odstartovali trip do Slezska a na Moravu na jedničku, když porazili Frýdek-Místek 5:2. Gólově se blýskla pětice hráčů - Tomáš Chlubna, Přemysl Svoboda, Lukáš Válek, Tomáš Guman a Filip Kuťák. Stadion tak získal tři cenné body a chce ještě víc. Tentokrát zavítá na led Přerova a může se chlubit čtveřicí hráčů v top desítce kanadského bodování Chance ligy. Jde o Lukáše Válka, jenž je s bilancí šesti gólů a osmi asistencí na 4. místě, osmého Josefa Jíchu, devátého Přemysla Svobodu a desítku uzavírá Filip Kuťák.

Přerov má za sebou sérii šesti utkání, ve kterých muselo rozhodnout až prodloužení a pouze ve dvou se mohl radovat ze zisku dvou bodů. Poslední zápas odehráli ve středu na domácím ledě, kde dokázali během šedesáti minut porazit Sokolov 3:2.

Stadion se s hokejisty z Přerova utká už podruhé a jistě touží po odplatě, Zubři totiž byli prvním týmem, jenž v letošním ročníku zavítal do Kalich Areny a ačkoliv kališníci v první třetině zásluhou Josefa Slavíčka a Lukáše Válka dvakrát vedli o dvě branky, hosté ve zbývajících čtyřiceti minutách dokázali skóre otočit.

Ve čtvrtečním souboji se utkají tabulkoví sousedé v úspěšnosti přesilových her. Svěřenci trenéra Přerosta mají úspěšnost v početních výhodách necelých 27 % a zaujímají v porovnání týmů 4. příčku. Zubři doposud využili necelou čtvrtinu přesilovek a jsou na 5. místě.

Podaří se Litoměřicím na Moravě uspět? Utkání v Přerově začíná v 18:00. Živý přenos budete moci sledovat na Hokejka TV, textově na webu Onlajny.com.