Po krátké pauze další zápas! Stadion míří do Šumperka

Zveřejněno 27.09.2022 | Kateřina Kubatková
Stadion po jediném volném dni vyhlíží další utkání. Tentokrát se Severočeši vydají na led posledního celku tabulky. Drakům se v letošní sezoně zatím nedaří, na kontě mají pouze tři body za výhru v Sokolově a nachází se na úplném chvostu Chance ligy. Kališníci při venkovních utkáních zatím drží 100% úspěšnost. Podaří se jim potvrdit formu a oloupit Draky o další body?

Litoměřice - Poruba 3:6

Kališníkům se poslední duel vůbec nepovedl. V Kalich Areně přivítali Porubu a prohráli 3:6. Vstup do utkání měli domácí dobrý a po první třetině vedli díky trefám Jana Výtiska a Přemysla Svobody 2:0. „Zápas jsme chtěli začít aktivně, což se nám podařilo. Velice slušně jsme odehráli první třetinu, pak ve druhé přišel pro mě absolutně nepochopitelný kolaps," hodnotil vstup do zápasu asistent trenéra Daniel Tvrzník.

Ve druhé periodě nastal ale zmiňovaný kolaps. Litoměřičtí dostali dvě branky a bylo vyrovnáno. K nelibosti domácích fanoušků však hosté v kanonádě pokračovali a otočili na 5:2. Ve 49. minutě se sice prosadil Lukáš Válek, ale obrat se nekonal. Torax pak přidal trefu do prázdné klece odvezl si tak z královského města 3 body.

Zatímco v porovnání domácích utkání jsou kališníci v tabulce s jediným bodem až jedenáctí, u venkovních je tomu naopak. Svěřenci trenéra Přerosta zatím na kluzištích soupeřů nepřišli o jediný bod. Stejně je na tom už pouze Vsetín a Jihlava.

Drakům se zatím příliš nedaří. Ve třetím kole sice vyhráli v Sokolově 5:4, ale šlo dosud o jediný úspěch severomoravského celku. Na další zápas dorazila do Šumperka Jihlava a rozstřílela domácí mužstvo 4:1. Jediným úspěšným střelcem Draků byl Jiří Průžek.

Naposledy se svěřenci trenéra Lukáše Majera představili v Třebíči. Od 13. minuty Draci prohrávali ale před první sirénou stihl vyrovnat Patrik Čermák. To byla však jediná trefa hostů, poté úřadovali domácí a zvítězili 3:1.

Podaří se Severočechům zapomenout na poslední prohru a navázat na úspěchy při venkovních zápasech? Utkání začne ve středu v 17:00. Přímý přenos bude možné sledovat na Hokejka TV, textový na webu onlajny.com.