Pokus o třetí výhru v řadě. Stadion zajíždí do Olomouce

Zveřejněno 20.10.2011 | Jakub Šperk
V odvetě s Hradcem Králové vybojoval Stadion velmi cenné tři body. Teď ho ovšem čeká daleká cesta na Moravu. V prvním zápase s Olomoucí vybojovali kališníci první dva body do tabulky. Zda se jim to povede zopakovat, nebo ještě vylepšit, uvidíme v sobotu 22. 10. v Olomouci. Pro ty, co nedorazí, budou připraveny onlajny.
Ve 2. kole bylo k vidění velmi vyrovnané utkání. Střely na branku byly 34:34 a k vidění byla spousta výborných zákroků obou gólmanů, na straně Litoměřic Salfický a na straně Olomouce Žigárdy. První gól utkání vstřelil až ve 29. minutě Šlahař. Stadion poté začal tlačit a ve 49. vyrovnal obránce Suchý. V prodloužení rozhodl minutu před koncem, jako správný kapitán, Ladislav Slížek a získal tak pro Stadion druhý bod.

Z posledních tří zápasů vybojovala Olomouc 4 body. Nejprve padla na domácím ledě s Berounem 2:3 po samostatných nájezdech. V dalším kole zajela na led Jihlavy, která na domácím ledě v téhle sezóně zatím neprohrála a svou domácí pohodu potvrdila. Ač bylo utkání na střely vyrovnané, skóre 3:0 pro domácí Jihlavu mluví za vše. Olomoučtí si náladu spravili až v odvetě v Kadani. Kadaň vystřelila na bránu juniora Kašíka 47 střel, ale ten za záda ani jednu z nich nepustil. Olomoučtí se trefili třikrát a získali tak všechny tři body.

Kašík se objevil v zápase s Kadaní v brance Olomouci počtvrté. Ve věku 19 let má úspěšnost 95,65 % a má tak nejlepší úspěšnost zákroků v první lize. Za Stadion se objevil v zápase s Ústím a Hradcem Robert Slipčenko a byl jedním z důvodů, proč Stadion s těmito týmy vybojoval 4 body. S úspěšností 91,89 % tak patří k lepší polovičce gólmanů v první lize.

V bodování od zápasu s Mostem vládne zkušený útočník Jaroslav Hašek, který má bilanci 6+4. O bod za ním je kapitán Ladislav Slížek 3+6 a o další bod za ním jsou Jan Kloz 4+4, Martin Belay 3+5 a Václav Drábek 2+6. Narozdíl od prvních kol už tak Litoměřice nemusejí vyvíjet tlak na hrstku hráčů. V Olomouci vládne Jiří Řípa s bilancí 2+11. Nejlépe skórujícím hráčem je Haluza Petr 7+5 a Kucharczyk Radim 7+4. V zápase se s největší pravděpodobností objeví i veterán Jiří Dopita, který za 12 odehraných zápasů nasbíral 9 bodů, 5 za góly a 4 za asistence.

Kromě hektické třetí třetiny se trenéři na hráče po zápase s Hradcem Králové nemuseli vůbec zlobit. Plný počet bodů odvrátil blížící se poslední pozici a Stadion se tak usadil na 10. příčce. Na 8. playoff příčku ztrácí jen 4 body a v zápase s Olomoucí by se některé z nich mohly najít. Úvodní buly bude vhozeno v 17:00.