První domácí zápas sezony! Do Litoměřic letí prostějovští Jestřábi

Zveřejněno 14.09.2023 | Filip Hulín
Stadion načal nový ročník Chance ligy skvěle, když si na úvod poradil se Slavií, kterou porazil 5:3. Prostějov na domácím ledě přivítal rezervu Pardubic. Duel byl však po první třetině ukončen, kvůli rozsáhlým kalužím na ledové ploše. Dokáže Stadion navázat na výhru v Praze a porazí i Jestřáby?

Kališníci otevřeli nový ročník výborně, když se v prvním kole vydali na led pražské Slavie. Stadion sice v první třetině dvakrát vedl, do kabin se však šlo za stavu 3:2 pro sešívané. Ve druhé třetině měly Litoměřice výraznou střeleckou převahu, kterou dokázal přetavit v gól Přemysl Svoboda, který ujel ve vlastním oslabení a bekhendovým blafákem překonal Málka. Třetí perioda již byla v režii kališníků. Hned v úvodu se trefil Černohorský, na něhož navázal v 50. minutě Vopat a o výhře bylo rozhodnuto.

Prostějovští v úvodním kole přivítali rezervu Pardubic. V první třetině branka k vidění nebyla a do šaten se tak šlo za vyrovnaného stavu. Druhá část hry však ani nezačala. Na ledě se začaly tvořit kaluže a utkání bylo ukončeno. O osudu utkání ještě není rozhodnuto.

Oba týmy se velmi dobře znají. Předchozí dvě sezony se totiž utkaly ve čtvrtfinále play-off. V obou případech odcházel jako vítěz Prostějov.

Jakou měli Jestřábi přípravu a co je u nich nového?

Hanáci v přípravě odehráli osm zápasů se soupeři z Chance ligy či slovenské a polské nejvyšší soutěže. V šesti připadech se jim podařilo zvítězit, když porazili Jastrzebie, Frýdek-Místek, Banskou Bystricu, Michalovce a dvakrát Porubu. Naopak nestačili na Osvětim a rezervu Pardubic.

Prostějov se musel po loňské sezoně vypořádat s několika odchody hlavně v obranných řadách. V defenzivě nezůstali Robin Staněk, Daniel Malák, Jakub Kubeš, Jan Bartko a Tomáš Valenta. V útoku Jestřábi nemohou počítat s Romanem Vlachem a Filipem Jansou. Hanáci však dokázali zlákat zajímavé náhrady. Mezi hvězdy týmu by se měli zařadit Jiří Fronk, Marek Račuk či Zdeněk Doležal. Do kádru zamířili i Tomáš Hanousek, Petr Šidlík, Lukáš Forman, Tomáš Drtil, Marek Štipčák a Petr Krejčí. Důležité pro Jestřáby je i udržení brankáře Jaroslava Pavelky.

První domácí zápas nového ročníku Chance ligy odstartuje v Kalich Areně úderem 17. hodiny. Vstupenky na utkání můžete zakoupit zde. Utkání je možné sledovat živě na Hokejka TV nebo v textovém přenosu na webu Onlajny.com.