První letošní derby je před námi, do Litoměřic přijedou Ústečtí Lvi

Zveřejněno 13.09.2013 | Alexandr Stys

Ve druhém kole první hokejové ligy je na programu první Severočeské derby. Kalich Arena ožije střetem domácích Kališníků, kteří na svém ledě přivítají Ústecké Lvy. V přípravě se obě mužstva střetla dvakrát, v Litoměřicích zvítězili domácí. Slovan poté oplatil Stadionu porážku ve Zlatopramen Areně. Divácky atraktivní duel je na programu v sobotu 14. září od 17:00 v litoměřické Kalich Areně.

Letošní příprava nerozhodně

Litoměřice ve svém prvním přípravném utkání přivítaly na domácím ledě Ústecké Lvy. Hosté se dostali do vedení hned v první minutě utkání, když Přeučil dokázal tečovat kotouč mezi Přikrylovy betony. Stadion poté v utkání dominoval a nedal soupeři šanci. Vyrovnání zařídil Doležal a vedení na domácí stranu strhl Opava. V poslední třetině přidal Luděk Škop třetí trefu domácích a Litoměřice zaslouženě vyhrály 3:1.

V odvetném utkání na ledě Slovanu podlehly Litoměřice 3:1 hlavně díky prohrané první třetině. Lvi dokázali využít početní výhodu, když Roubík poslal kotouč přesně za záda Sedláčka. O dvě minuty později se trefil Přeučil a domácí už vedli o dvě branky. Po druhé bezbrankové dvaceminutovce přidalo Ústí další branku z přesilové hry, úspěšným střelcem byl Meidl. Jedinou branku Litoměřic dokázal zaznamenat Zdeněk Doležal. Pro Slovan to byla premiérová výhra v přípravě po šesti utkáních.

Základní část lépe zahájili Kališníci

Hned v prvním utkání základní části si litoměřičtí hokejisté připsali výhru. Na ledě Mostu předvedli skvělou útočnou hru a svému soupeři nadělili sedm branek. Prvním litoměřickým střelcem sezóny se stal Martin Procházka, který poslal Stadion do vedení již v 8. minutě hry. Zavřel sice dokázal srovnat, ale do konce první třetiny vrátil Litoměřicím vedení Tomáš Doležal. Tentýž hráč po přestávce se trefil v přesilové hře a další dvě branky přidali Čermák a Procházka. Domácím se podařilo snížit z hole Majdana, který se trefil v přesilové hře za záda Přikryla. To bylo však ze strany Mostu vše a Litoměřice přidaly ještě další dvě branky. Nejdříve síť za zády Gutseviche rozvlnil Chlapík a po něm se svým druhým gólem v zápase prezentoval Miloslav Čermák.

Slovan čekalo domácí utkání proti Kadani. Na branku Chlouby z 6. minuty dokázal odpovědět nejproduktivnější muž loňského ročníku Roubík. Ústí dokázalo poté odpovědět i na zásah Charouska, ale kadaňský hráč poté druhou brankou v zápase poslal domácí do kolen a Slovan ve svém úvodním zápase sezóny podlehl Kadani 2:3. Domácím nepomohla ani střelecká převaha v utkání.

Litoměřická obrana musí najít recept na Roubíka

Pokud chtějí litoměřičtí hokejisté další výhru, musí v sobotu pořádně zabrat v defenzivní činnosti a nedát hvězdě Lvů prostor ke hře. Ústecký sniper v přípravě byl s 11 body (4+7) nejproduktivnějším hráčem Slovanu. Defenzívu Lvů diriguje zkušený Sklenička, který patří k dlouhodobým pilířům ústecké obrany. V přípravě se dobře vedlo i Petru Přeučilovi, který se dokonce dvakrát trefil do litoměřické branky.