S adaptací nebyl žádný problém, říká Martin Tvrzník

Zveřejněno 15.02.2010 | Jan Luňáček
Tradiční číslo 22, to je spjato s klanem Tvrzníků. Další v pořadí se vrátil na litoměřický led a chce pomoci Stadionu v posledních zápasech základní části 2. ligy. Měl by se také stát oporou a tahounem ve vyřazovacích bojích playoff. S kalichem na hrudi se již několik zápasů prohání po ledě Martin Tvrzník, posila z prvoligového Berouna.
Martine, po dlouhé době hraješ opět v litoměřickém dresu. Jak rychle ses adaptoval?

Docela rychle. Já jsem kluky všechny znal, Dan Tvrzník to trénuje, takže nebyl žádný problém.

Máš pocit, že ses vrátil do domácího prostředí?

V podstatě ano. Já jsem s kluky hrál buď v Berouně, nebo jsme se potkali někde jinde. Polovinu těch mladších znám ještě z dob, kdy jsme hrávali v Litoměřicích. Já jsem sem chtěl a neměl jsem s adaptací žádné problémy. 95% mančaftu jsem znal, takže to bylo v pohodě.

Jak bys hodnotil úroveň 2. ligy? V čem je to jiné, než hokej v prvoligovém Berouně?

Je to jiné, lhal bych, kdybych řekl, že ne. 1. liga je o něco rychlejší, důraznější, ale tady jsou zase hráči techničtější. Rozdíl je v tom, že tady je na všechno o něco víc času. Ale to je dané tím, že kluci chodí do práce a večer jdou na trénink. V 1. lize jsou kompletně všichni profíci, trénují dvakrát denně a je to jejich živobytí. Rozdíl tam je, ale oboje má určitě svoje klady a zápory.

Přejdeme k dnešnímu zápasu. Dneska jste na soupeře rychle nastoupili, v 8. minutě jste vedli 3:0, pak se to zadrhlo. Čím to bylo?

Já nevím. Chtěli jsme hrát dobře zezadu, v 8. minutě jsme vedli 3:0, tak jsme si říkali, že je to super. V 15. minutě jsme si řekli, že to zkusíme dohrát do konce třetiny bez gólu, ale dostali jsme podle mého nešťastný gól, kdy se puk záhadně odrazil od ledu a Martinovi propadl do branky. Škoda, že jsme třetinu neodehráli na nulu. Zápas se pak trochu zdramatizoval, ale myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě.

Do konce základní části už nezbývá mnoho zápasů. Pokusíte se ještě vylepšit si postavení pro nadcházející playoff?

To určitě. Ještě chceme nějaké body urvat, a to i na ledě soupeřů. Nesmíme to ale nechat jen na Láďovi Slížkovi a jeho pětce. Musíme zabojovat všichni. Já jsem dnes nastupoval ve druhé lajně a bylo to dobré. Myslím si, že na to máme, abychom uspěli. Ale jak jsem už řekl, musíme makat všichni, a to hned od začátku. Tenhle tým není špatný a já jsem tady spokojený.