Srážejí nás individuální chyby, říká trenér Daniel Tvrzník

Zveřejněno 21.01.2010 | Michaela Luňáčková
Ve středu jsme byli svědky již třetí porážky litoměřického Stadionu v řadě na domácím ledě. Fanoušci jistě doufali, že smůla z minulých zápasů již pomine, budou si však muset počkat až na nedělní derby v Roudnici nad Labem. Jak hodnotí zápas a výkon mužstva trenér Daniel Tvrzník?
Pane trenére, jak je možné, že už jsme potřetí za sebou na domácím ledě prohráli?

My se každý zápas, hlavně na ty domácí, připravujeme, jako kdyby to byl zápas rozhodující. Teď to pro nás byly důležité zápasy, ale jak říkám stále dokola, srážejí nás individuální chyby. Děláme jich strašně moc. Dneska jsme měli i vlažnější začátek, první třetina byla z naší strany hodně špatná, i když pak se to trošku zvedlo. Zase jsme první třetinu nezahráli, chyběl tomu systém, chyběl tomu pohyb. Trochu doufám, že je to tím, že jsme přes svátky hodně trénovali a teď na nás spadla únava, která brzy odejde, a hra se zvedne. Chybí tomu lehkost. Nemůžeme se vymlouvat na to, že nám chybí někteří zranění hráči. Někteří se nám už uzdravili, ti, co přes svátky trénovali, se zase zranili. Ti uzdravení byli teď jednou, dvakrát na ledě, což samozřejmě není ideální. Dneska ale rozhodl náš špatný začátek.

Poslední tři zápasy tady v Lovosicích jsme vždy začali prohrávat a museli jsme dotahovat. Bylo by to jiné, kdyby náš tým dal první gól?

Samozřejmě, že by to bylo jiné. My se se špatnými začátky potýkáme téměř od začátku sezony. První třetiny nám zpočátku nešly, pak jsme to trochu zlepšili, po Vánocích to zase není úplně ono. Nevím, čím to je. Kluci se na zápasy připravují. Teď jsme několikrát prohráli doma a je tam trochu vidět strach hrát. Hlavně na mladších hráčích je vidět nervozita, ale já nevím proč. Je to úplně zbytečné. Nás dnes zvednul až náš první gól. Ale stav 0:3 dneska a 0:4 minule s Klatovy se špatně otáčí. To se stane dvakrát za sezonu, ale neděje se to na počkání. Děčín dnes předvedl kvalitní výkon. Jejich mančaft měl horší začátek, ale v průběhu sezony posílili a je to vidět. Je to kvalitní tým. Pokud chceme odehrát dobře celý zápas, tak musíme hrát disciplinovaně, a to se nám prostě nedaří. Jsou tam individuální chyby, které nás srážejí. Je nepříjemné prohrát třikrát za sebou doma, ale teď jedeme do Roudnice a čeká nás vypjaté derby. S Roudnicí se nám daří, tak doufám, že to bude zápas, který naši sérii porážek zlomí.

Do konce základní části už moc zápasů nezbývá. Věříte, že vybojujete to vytoužené čtvrté místo?

Samozřejmě, věříme tomu. Doufám, že se nám už uzdraví marodi. Teď hrajeme v neděli a pak máme dvě středy volné, tak musíme potrénovat, protože před play-off bude potřeba nabrat sílu. Já doufám, že to v neděli zlomíme a navážeme na další vítěznou šňůru. Bohužel, jsme strašně nevyrovnaní. Umíme vyhrát šest zápasů v řadě a pak tři, čtyři zase prohrát. Mančaft je poměrně mladý, máme tady asi pět zkušených hráčů, ale to není výmluva, protože ostatní kluci 2. ligu hrají většinou druhým, třetím rokem. Chyby, které děláme, by se v dobré hře dělat neměly.