Stadion nemá ještě nic jisté

Zveřejněno 06.02.2011 | Jan Luňáček
Je to neuvěřitelné, ale o dalším působení litoměřického Stadionu v 1. lize rozhodne až 44. utkání soutěže, které bude sehráno v pondělí 7. února ve Vrchlabí. Karty jsou rozdány. Stadion může hrát baráž, soutěž ukončit nebo hrát playoff. Ve včerejším utkání proti Písku získali domácí důležité tři body, ale ještě důležitější mohou být body z Vrchlabí. Zcela určitě si ale nikdo z příznivců domácího týmu nepřeje potkat se s Pískem popáté v sezoně.
David Míka – IHC Komterm Písek

V prvé řadě musím dnes pogratulovat soupeři k dnešnímu vítězství. Myslím si, že o výsledku rozhodla druhá třetina. I když jsme prohrávali o jednu branku po první třetině, tak se zápas mohl zdramatizovat, pokud by se nám podařilo vyrovnat. Na začátku utkání se nám zdáli domácí trochu nervózní a chtěli jsme toho využít. My jsme dnes přijeli s torzem týmu, protože máme hodně nemocných a zraněných. Dali jsme ztěží dohromady tři útoky, a to nám museli pomoci i junioři. Dá se říci, že třetí třetina se již dohrávala pouze z povinnosti.

Pro vás sezona skončí už v pondělí. Budete mít před baráží dlouhou pauzu.

Bude to pro nás složité, protože baráž začíná až v březnu. Teď dáme hráčům volno, aby si odpočinuli. Hlavně psychicky. Rádi bychom sehráli nějaké přátelské utkání, ale asi těžko seženeme soupeře. Týmy, které soutěž dohrají, asi skončí a nám dá hodně práce někoho sehnat.

Počítáte před baráží s tím, že ještě tým posílíte?

Hráče máme udělané. Máme hráče v Budějovicích, ve Spartě a brankáře v Plzni. Měli bychom mít pět pětek. Budeme mít možnost výběru, koho do baráže nasadíme. Snad se nám podaří 1. ligu zachránit.

Máte pocit, že vám utekl začátek soutěže a z toho pramenily další problémy?

Určitě nastal problém hned na začátku. Tam jsme prohráli mnoho zápasů o branku, nebo přišli o body v posledních minutách utkání. Jak týmy před vámi odskočí, je hrozně těžké je dohnat. V jednu chvíli jsme už byli na dostřel, ale opět jsme prohráli dva zápasy a bylo po nadějích.

Daniel Tvrzník – HC Stadion Litoměřice

Protože se nám nepodařil mečbol při utkání s Chrudimí, byl na nás dnes vyvíjen ještě větší tlak. Dost nás ale zklidnil hned první gól v přesilovce. Myslím si, že jsme celou první třetinu byli lepším týmem. Vůbec nám ale nevyšel vstup do druhé třetiny. Až do naší druhé branky jsme hráli dost složitě a chyběl nám pohyb. Prostě jsme nehráli to, co jsme chtěli. Ale od druhé branky si myslím, že bylo o vítězi rozhodnuto. Jsem rád, že jsme dnešní utkání celkem dobře zvládli.

Dnes byly dost přeházené útoky. Proč?

Protože jsme poslední čtyři zápasy nebyli moc produktivní, tak jsme s tím chtěli něco udělat. Zůstala vlastně pohromadě pouze jedna pětka. Myslím si, že to výsledek přineslo a účel splnilo.

Zůstane tým kompletní i na poslední utkání nadstavby ve Vrchlabí?

Teď bude v extralize přestávka, ale uplynulé dny byly pro kluky hodně náročné. Hrálo se pomalu třikrát v týdnu a k tomu ještě kluci z extraligy hráli svoje zápasy v Litvínově. Ten jeden zápas ve Vrchlabí musíme ještě zvládnout. Ať budeme hrát o cokoliv. Může se stát, že budeme potřebovat třeba jen jeden bod, ale třeba také tři. Je možné, že budeme hrát o playoff, nebo spadneme třeba do baráže. (Poznámka: Tisková konference probíhala v době, kdy ještě nebyly dohrané ostatní zápasy.) Do možná posledního zápasu sezony budeme chtít postavit co nejsilnější tým.

Pondělí je ale dost brzský termín. Nebyla by lepší středa?

Samozřejmě, bylo by více času na regenaraci. Třeba Martin Volke teď chytal tři utkání v řadě a v neděli bude chytat další. Ale s tím nic neuděláme. Čeká nás prostě poslední utkání nadstavby a budeme ho muset zvládnout tak, jak to je.

Nemrzí vás, že jste mohli mít jistotu záchrany 1. ligy již dříve, ale přišli jste o ni?

Samozřejmě. Kdybychom minule porazili Chrudim, tak jsme teď hráli o playoff. Ale ten zápas jsme nezvládli, i když poměr střel byl 52:25. Nastřelili jsme čtyři tyčky. Teď už jsme mohli být v klidu.

Pokud budete pokračovat i příští sezónu v 1. lize, budete mít zájem o Pavla Mrňu?

Určitě. Pavel svým příchodem tým oživil. Hned po svém příchodu se mu střelecky dařilo a i dnes vstřelil branku. Pro nás je určitě platný hráč a posila. On sám má určitě ambice na extraligu. Na 1. ligu je hodně kvalitní hráč. Ale tuto věc budeme řešit až skončí sezona a budeme vědět, co s námi bude dále. Z naší strany o něj zájem určitě bude, protože od ledna, co k nám přišel, se výkon týmu zvedl.

V pondělí pro vás může sezona skončit. Co bude pak?

To zatím vůbec neřešíme. Ani jsme o tom neuvažovali. Co bude po 7. únoru budeme řešit až po 7. únoru.