Tříbodový Jícha: Vstup jsme měli výborný, ale poté jsme přestali hrát

Zveřejněno 30.12.2023 | Filip Hulín
Stadion v posledním zápase v roce 2023 porazil Jihlavu 4:2 a zapsal důležité tři body. Pod výhru se podepsal třemi body Josef Jícha, který se stal nejlepším asistentem v historii Stadionu. ,,Je to hezké, ale moc na to nekoukám. Ani jsem to nevěděl a dozvěděl jsem se to až při zápase. Samozřejmě bych chtěl získávat více bodů,“ okomentoval milník litoměřický útočník.

Kališníci i tentokrát porazili na domácím ledě Jihlavu a rok 2023 zakončili výhrou. ,,Vstup do utkání jsme měli výborný, dali jsme dva rychlé góly a poté si mysleli, že už to půjde samo. Ve druhé třetině jsme úplně přestali hrát, ale v poslední dvacetiminutovce jsme na ně zase vlítli a zaslouženě vyhráli,“ popsal utkání autor tří asistencí.

Stadion do utkání vstoupil skvěle, když už po šesti minutách vedl o dvě branky a zadělal tak na úspěch už v první třetině. ,,Vždy, když se nám podaří dát rychlé góly hned v úvodu, tak hrajeme lépe. Jsme sebevědomější a máme klid na hokejce.

Josef Jícha si už před Vánoci připsal stopadesátý bod v dresu Stadionu a proti Jihlavě se dokonce posunul na první místo v počtu asistencí v historii Litoměřic. ,,Je to hezké, ale moc na to nekoukám. Ani jsem to nevěděl a dozvěděl jsem se to až při zápase. Samozřejmě bych chtěl získávat více bodů.

Útočník Stadionu v poslední době nastupuje i v dresu extraligového Litvínova, kde dostává hodně prostoru. ,,Minule jsem měl čtyři zápasy v pěti dnech, což bylo hodně náročné a poslední zápas už byl hodně těžký. Musím říct, že v Litvínově hraji také dost. Jsem rád za každou příležitost.

Máme v týmu hráče, kteří na takové příležitosti čekají. Jihlava hodně napadala a hrála hlavně do útoku, takže občas propadla,“ popsal důvody několika samostatných úniků v utkání proti Dukle litoměřický útočník.

Stadion v Kalich Areně proti Jihlavě prohrál naposledy v roce 2021. ,,Asi se jim tu nehraje dobře, ale já si pamatuji, když jsme se modlili, abychom v play-off nedostali Jihlavu a vždy, když jsme ji dostali, tak jsme prohráli, takže teď se to naštěstí trochu otočilo.“

Už třetího ledna čeká na kališníky dlouhá cesta do Přerova. ,,Po té dlouhé cestě je nejnáročnější první třetina, protože je těžké se rozjet. Přerovu se navíc teď příliš nedaří. Bude to těžký zápas s mnoha souboji, asi to nebude hezký hokej, ale musíme to zvládnout,“ uzavřel forvard.