Ve druhé čtvrtině 1. ligy přivítáme v odvetě celek HC Chrudim

Zveřejněno 05.11.2010 | Jan Luňáček
1. liga má za sebou první čtvrtinu, což znamená, že bylo odehráno 15 zápasů. V odvetné části přivítají na svém ledě litoměřičtí "kališníci" v sobotu 6. listopadu hokejisty z HC Chrudim. Současné postavení domácího Stadionu plně uspokojuje jak příznivce litoměřických borců, tak splňuje očekávání i vedení litoměřického hokejového klubu. Naopak, soupeř z Chrudimi se krčí až na samém dnu prvoligové tabulky a zajisté se bude snažit postoupit v další části prvoligové soutěže v tabulce výše.

Litoměřičtí hokejisté mají soupeři z Chrudimi co oplácet. Ve svém prvním startu v l. lize to byla právě Chrudim, která se stala jejich prvním soupeřem. Stadion v tomto utkání prohrál 3:2, když v průběhu utkání musel dohánět brankové manko a po brankách Lukáše Krále a Jakuba Luštince již prohrával 0:2. V průběhu druhé třetiny se litoměřickým podařilo srovnat stav na 2:2, když branky vstřelili Ladislav Slížek a Milan Vobořil. Vítěznou branku chrudimských hokejistů vstřelil v 59. minutě Jan Semorád. Na tuto branku Orlic už Litoměřice odpovědět nedokázaly ani přes sehranou power-play umocněnou vyloučením Zdráhala třináct sekund před koncem zápasu, a tak se v prvním ligovém utkání radovalo z vítězství domácí mužstvo a Chrudim získala své první tři body v soutěži. Litoměřice ale byly velice blízko k získání alespoň jednoho bodu.

V posledním kole hostil litoměřický Stadion v Kalich Areně velmi silného soupeře, HC Olomouc, a po nevýrazném výkonu prohrál rozdílem třídy 0:5. Bylo to poprvé, kdy litoměřičtí hokejisté přišli o všechny tři body v domácím prostředí a v utkání nevstřelili ani branku. Skončila tím série domácích výher, na kterou by hráči Stadionu opět rádi navázali právě v utkání proti borcům z HC Chrudim.

Soupeř Stadionu také odehrál své poslední utkání na domácím ledě a taktéž prohrál. Tři body z ledu v Chrudimi si odvezl tým Kohoutů z Tábora. Tábor zvítězil v poměru 3:1. Chrudim nevyužila příležitosti odpoutat se ode dna tabulky a soupeři na sousedních příčkách se jí vzdálili. Hokejisté Chrudimi zatím vybojovali na ledě soupeřů dva body, když dvakrát prohráli v prodloužení a pětkrát prohráli v normální hrací době. Soupeřům nastříleli patnáct a inkasovali dvacet šest branek.

Naopak Stadion Litoměřice doma uhrál šestnáct bodů,když čtyřikrát vyhrál v normální hrací době, dvakrát v prodloužení a pouze jednou prohrál za tři body. Kališníci nastříleli dvacet dva a inkasovali šestnáct branek.

Podaří se Litoměřickým přidat další mistrovské body a začít novou sérii výher v nové Kalich Areně? Dozvíte se to přímo na místě, nebo můžete sledovat náš online přenos. Utkání v Litoměřicích začíná v sobotu 6. 11. 2010 v 17.00 hod.