Výhra je cenná, ale nesmíme usnout na vavřínech, hlásí čtyřbodový Jícha

Zveřejněno 09.10.2022 | Kateřina Kubatková
Litoměřice zvítězily v domácím utkání nad Vsetínem 7:3. Na cenném vítězství se čtyřmi body podílel i forvard Josef Jícha. „Cítil jsem se dobře. Mé čtyři body jsou super, ale hlavní je, že jsme vyhráli za tři body s takhle silným soupeřem, kterým Vsetín bez pochyb je," kvitovala vítězství litoměřická jednadvacítka.

Proti Valachům jsi zapsal čtyři body, což se v letošním ročníku nikomu z kališníků zatím nepovedlo. Jsi se svým výkonem na ledě spokojený?

Cítil jsem se dobře. Čtyři body jsou super, ale hlavní je, že jsme vyhráli za tři body s takhle silným soupeřem, kterým Vsetín bez pochyb je. Úspěch jsme potřebovali, už jsme byli jedenáctí v tabulce.

Honily se ti hlavou myšlenky na hattrick?

Chtěl jsem ho dát, kdo by nechtěl. Když jsme hráli přesilovku, snažil jsem se tam puk dotlačit potřetí, ale na konci už jsem na to neměl síly, ale snažil jsem se. Škoda, že tam nepadl, třeba to vyjde jindy.

Proti Vsetínu jste před domácím publikem zvítězili 7:3. Jak se zápas vyvíjel?

Řekl bych, že už od první třetiny jsme byli lepším týmem. Škoda asi tří úniků, které jsme v ní měli a nevyužili jsme ani jeden z nich. Potom jsme dostali gól v přesilovce, což by se nám stávat nemělo. Ale pak nám to tam padalo, dali jsme pět gólů během prostřední části a ve třetí třetině jsme hráli dobře systémově a soupeře jsme k ničemu nepustili.

Vnímali jste, že by byl Vsetín v nějaké křeči? Přece jen už prohráli tři zápasy v řadě, a také potřebovali bodovat.

Měli za sebou dlouhou cestu, ale jak říkám, my jsme hráli tak, jak jsme si řekli a k ničemu jsme je moc nepouštěli. Neřešili jsme, jestli mají nějakou krizi nebo ne.

Zmínil jsi inkasovanou branku při vlastní početní výhodě. Proč k ní došlo?

Celá situace byla špatně sehraná. Moc jsme ji překombinovali, pozdě jsme dobruslili puk, který se jim odrazil přímo na hokejku a zkušený tým tuhle chybu prostě potrestá.

Proti Valachům jsi měl téměř 60% úspěšnost na vhazování, což bylo nejvíc z litoměřického týmu. Trénuješ buly víc než ostatní?

Vždycky po tréninku se domluvíme převážně s centry, že jdeme trénovat vhazování. Ale jinak žádné speciální tréninky nemáme.

Co se změnilo oproti předešlým neúspěšným zápasům, jako byl ten v Šumperku nebo ve Zlíně?

Já si myslím, že je to naším konstantním výkonem. Kromě tří minut jsme neměli asi žádné výpadky. Hráli jsme tak, jak jsme si řekli, a to nás dovedlo k úspěchu.

Na zápas proti Vsetínu do Kalich Areny dorazilo zatím nejvíc fanoušků v letošní sezoně. Vnímali jste to na ledě?

Bylo znát, že přišlo hodně lidí. Jejich podpora byla na ledě hodně slyšet a patří jim velký dík. Hodně nás hnali dopředu a na výhře mají také určitý podíl.

Přidá vám výhra nad tak silným soupeřem sebevědomí?

Určitě ano. Vsetín je jedním z favoritů soutěže, takže výhra nad ním nám na sebevědomí určitě přidá. Máme tu mladé kluky, kteří hrají první sezonu mezi dospělými, i pro ně je důležité porážet takové týmy. Zároveň ale určitě nesmíme usnout na vavřínech.