Stadion bojoval až do konce, na Třebíč to ale nestačilo

Zveřejněno 28.10.2023 | Filip Hulín
Kališníci v 17. kole Chance ligy nestačili na Třebíč a pod Radobýl se po dlouhé době vrací bez bodu. Stadion se sice dvakrát dotáhl na nerozhodné skóre, avšak minutu před koncem zápasu se trefil Malý a přisoudil tři body Horácké Slavii. Litoměřičtí tak po osmi výhrách v řadě zapsali porážku.

HOSTÉ
Branky a nahrávky: 03:22 Bittner (Štebih, Bořuta; 5/3), 52:12 Dočekal (Psota; 5/5), 58:55 Malý (Ferda; 5/5) – 32:24 Krutil (Jícha, Korkiakoski; 5/4), 56:45 Toman (Sihvonen, Husák; 5/5). Rozhodčí: Micka, Kosnar – Kotlík, Augusta. Diváci: 841. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. Střely na branku: 43:34 (15:10, 14:9, 14:15). Zblokované střely: 11:15. Vhazování: 39:37. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Třebíč

Mičán – Štebih, Vodička, Bořuta, Baláž, Kříž, Poizl, Furch – Dočekal, Bittner, Psota – M. Svoboda, Malý, Ferda – Frömel, Kučera, Horváth – Michalčuk, M. Svoboda, Stehlík.

Litoměřice

Cichoň – Krutil, Kroupa, Černohorský, Husák, Aubrecht, Tomek, Pavlák – Ton, Kuťák, Sihvonen – Toman, Jícha, Chlubna – Korkiakoski, Costa, Cikhart – Kordule, Vitouch, P. Svoboda.

Na první gól se v Třebíči nečekalo dlouho. Stadion šel hned v úvodu do tří a domácí toho využili. Od modré vypálil Štebih a puk usměrnil za záda litoměřického brankáře Ladislav Bittner. V polovině třetiny měl velkou šanci Přemysl Svoboda. Hostující útočník dostal skvělou přihrávku od Korduleho, ale tváří v tvář Mičánovi neuspěl.

V 16. minutě se v dobré střelecké pozici mezi kruhy objevil Husák, ale trefil pouze pravý beton domácího gólmana. Na druhé straně ujel v oslabení Kučera, který však bekhendem nedokázal zasunout puk do branky. V posledních vteřinách první části hry byl zcela sám na pravém kruhu Toman a Mičán předvedl zákrok lapačkou.

Na začátku prostřední části hry šel Stadion znovu do čtyř. Nejprve pálil z otočky Dočekal a Cichoň zasáhl betonem, následně ve velké šanci promáchl Ferda. V čase 32:24 kališníci vyrovnali. Michael Krutil obdržel přihrávku na modrou a jeho prudká střela zápěstím skončila v pravém horním rohu branky.

Vzápětí měl velkou šanci Malý, který to v přečíslení vzal na sebe, ale z pravého kruhu vysoko minul. Tři minuty před koncem mohl poslat Třebíč znovu do vedení Bittner, který však ani nadvakrát nepřehodil pravý beton Cichoně. Litoměřický brankář se vyznamenal i o pár chvil později, kdy si v nepřehledné situaci našel puk a zabránil dorážkám domácím hráčům.

Ve 48. minutě předvedl doslova zázračný zákrok Cichoň. Před jedním z domácích hráčů byla úplně prázdná branka a litoměřický brankář skokem zachránil Stadion od inkasování. V čase 52:12 šla Horácká Slavia do vedení. Martin Dočekal se dostal k puku na pravém kruhu a střelou k bližší tyči překonal hostujícího brankáře.

Kališníci více jak tři minuty před koncem odvolali brankáře a tento risk se vyplatil. V nepřehledné situaci na hranici brankoviště se k puku dostal Matěj Toman a kotouč skončil v síti. Minutu před koncem základní hrací doby šli domácí znovu do vedení. První střelu Jakuba Malého ještě Cichoň vyrazil, avšak na dorážku už byl krátký.

Ohlasy po utkání

Jaroslav Barvíř (SK Horácká Slavia Třebíč): „Věděli jsme o síle Litoměřic, měli osm vítězství po sobě, ale my jsme chtěli navázat na výkon z Poruby, kdy takto ofenzivní tým nepustíme ke hře. Chtěli jsme dobře vstoupit do zápasu, což se nám v první přesilovce povedlo, a celkově první třetina z naší strany nebyla vůbec špatná. V zápase jsme byli i několikrát vyloučeni, což rozhodně nechceme, hrát tolik oslabení, chceme hrát disciplinovaně. I díky výbornému pohybu se nám dlouhé oslabení v první třetině povedlo ubránit. Po přestávce jsme začali trošku ztrácet na pohybu, a tím pádem i na osobních soubojích. Soupeř z toho začal těžit a poté se mu povedlo srovnat v našem oslabení. Ve třetí periodě už to bylo hlavně o čekání, kdo udělá nějakou větší chybu. Tu právě udělal soupeř a my jsme šli opět do vedení. Jen mě trošku mrzí, že jsme si to vedení už nedokázali pohlídat, ač jsme k tomu měli velmi blízko. V předbrankovém prostoru jsme nebyli zase tolik rychlí, proto soupeř vyrovnal z přesilovky. Nakonec se nám v závěru hry ještě podařilo výhru překlopit zpátky na naší stranu díky Kubovi Malému, který se v této sezóně dokázal poprvé prosadit. Jeho branka přišla v tu pravou chvíli, a za to jsme byli velmi rádi i za něj. Teď nás čeká derby s Jihlavou, kde se pokusíme odčinit domácí prohru. Doufáme, že nás přijede podpořit co nejvíce fanoušků a společně, snad, oslavíme výhru."

František Ptáček (HC Stadion Litoměřice): „Do dnešního utkání jsme nevstoupili vůbec dobře. Po první třetině jsme si k tomu v kabině něco řekli. Lehce se nám potom zvýšilo úsilí, nasazení a bojovnost, ale pořád tam byly chyby, které vyplývaly ze hry a neustále se je snažíme eliminovat. Jednou z chyb bylo určitě málo střel, když nevystřelíme, tak nemůžeme dát gól. To je celkem logické. Potřebujeme dostávat puk do předbrankového prostoru a tam se o něj poprat. To se nám dnes nedařilo. Nebylo to jen z důvodu, že nás tam domácí velmi dobře bránili, ale i proto, že se nám nechtělo. Snažili jsme se být tvořiví, což není náš styl hry. I přes relativně špatnou hru se nám tři minuty před koncem podařilo srovnat, ale bohužel se nám zápas nepovedlo dotáhnout do zdárného konce."