S Kolínem dva body! V nájezdech rozhodl Costa

Zveřejněno dnes | Kateřina Kubatková
Kozli se na domácím ledě Stadionu dvakrát ujali vedení, ale kališníci se zásluhou Klikorky a Kuťáka pokaždé dotáhli. Utkání dospělo až do prodloužení a do samostatných nájezdů, ve kterých ten rozhodující vsítil Kale Costa a Litoměřice získaly dva body.

HOSTÉ
Branky a nahrávky: 12:01 Klikorka (Sihvonen; 5/4), 30:18 Kuťák (Pavlák, Plos; 5/5), rozh. náj. Costa – 08:52 Ouřada (Kloz; 5/5), 28:03 Všetečka (Kloz, Piegl; 5/5). Rozhodčí: Petružálek, Barek – Kokrment, Pěkný. Diváci: 706. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Střely na branku: 33:38 (13:12, 12:12, 7:10). Zblokované střely: 18:10. Vhazování: 37:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2.

Litoměřice

Michajlov – Žovinec, Tomov, Klikorka, Bukač, Jebavý, Pavlák, Brůna – Kordule, Kuťák, Bernovský – Vildumetz, Eberle, Costa – Chlubna, Pajer, Hauser – Plos, Žmola, Sihvonen.

SC Kolín

Soukup – Sýkora, Kolmann, Hampl, Křepelka, Husa, Piegl, Tůma – Dlouhý, Skořepa, Gardoň – Všetečka, Kloz, Ouřada – Pokorný, Moravec, Lang – Síla, Malínek, Gajda – Hujer.

První větší šanci měl v utkání Kryštof Lang, který se u levé tyčky pokusil o bekhendové zakončení a trefil pouze hruď domácího gólmana. Skóre se poprvé změnilo v 9. minutě, kdy se ke kotouči na modré čáře dostal Kryštof Ouřada. Jel sám na Michajlova a svižnou ránou ho překonal.

Krátce po inkasované brance mohl vyrovnat Jakub Žmola, ale vyjetého Jakuba Soukupa nepřekonal. V přesilovce mířil nejprve z blízkosti Tomáš Vildumetz, ale jeho zblokovaná střela skončila na kleci. To Karel Klikorka už početní výhodu využil. Dostal nabito na modrou čáru a dělovkou puk uklidil k pravé tyčce nad beton.

Do konce první periody měli větší šance převážně Středočeši. Konkrétně Jan Kloz, jenž trefil pouze Michajlovovu lapačku. Poté René Piegl, který se snažil překonat domácího maskovaného muže z blízkosti. Poslední příležitost měli Všetečka s Ouřadou, kteří se zoufale pokoušeli o dorážku, ale marně.

V prostřední dvacetiminutovce se znovu jako první radovali hráči Kolína. Tentokrát byl úspěšným střelcem Robin Všetečka, který dorazil do sítě odražený puk od betonů domácího brankáře.

Stadion se ale znovu dotáhl. Filip Kuťák si po přejetí modré čáry udělal kličku do středu pásma a zápěstím zacílil přesně pod břevno kolínské svatyně. Připsal si tak jubilejní 200. bod ve druhé nejvyšší hokejové lize.

Třetí část byla velmi vyrovnaná a moc vyložených šancí k vidění nebylo. Ani jeden z týmů se neprosadil a následovalo prodloužení. Na začátku nastavené pětiminutovky mohli do úniku ujet Hauser s Kuťákem, ale první jmenovaný ve středním pásmu špatně zpracoval puk a litoměřická dvaaosmdesátka poté neměla ideální pozici ke střele.

Sám na hostujícího gólmana v polovině prodloužení ujížděl Pavel Kordule, který ale Soukupa nepřekonal. Přihrával ještě do mezikruží na Tomáše Chlubnu, ale tomu projel kotouč mezi nohama.

Velkou příležitost měl poté Dušan Žovinec, který mířil pod horní tyčku soupeřovy klece, ale v cestě mu stál kolínský brankář. Na druhé straně zůstal osamocený Kolmann, který vypálil z levého kruhu, ale Martin Michajlov proti němu vytasil svou lapačku.

Krátce před koncem prodloužení střílel z levého kruhu Karel Křepelka, zamířil mezi betony litoměřického gólmana, který je ale na poslední chvíli sklapl. Rozhodnout tak musely samostatné nájezdy, ve kterých byl díky Kaleu Costovi úspěšnější Stadion.

Ohlasy po utkání

Jaroslav Nedvěd (HC Stadion Litoměřice): „Věděli jsme, že přijede těžký soupeř, který nám tu v přípravě uštědřil lekci. Padli jsme 4:8, dvě třetiny jsme hráli vyrovnaný hokej, ale pak jsme polevili a začali jsme faulovat. Nehráli jsme soustředěně. Poté jsme na to měli pohovor. Nyní se k tomu kluci dobře postavili, skvěle makali. Šlo opravdu o těžkého soupeře. Byli jsme šťastnější v nájedezch a moc děkuji klukům za výkon, dopadnout to mohlo jakkoliv.“

Petr Martínek (SC Marimex Kolín): „Jsme zklamaní, protože jsme si v utkání vytvořili spoustu vyložených šancí. Bylo tam osm tutových gólů, ale selhali jsme v koncovce. To rozhodlo o celém utkání. Věděli jsme, že nás čeká silný tým, ale byli jsme dobře připravení. Rozhodly neproměněné šance, jsme zklamaní a chtěli jsme více než jeden bod.“